تحصیلات تکمیلی
 
دانشجویانی که در نیمسال اول 95-94 و قبل از آن دانش‌آموخته شده‌اند، برای انجام امور دانش‌آموختگی خود از تاریخ 19/11/94 فقط در روزهای زوج به کارشناس خدمات آموزشیِ رشته‌ی خود مراجعه نمایند. در ایام ثبت نام نیمسال دوم 95-94 قبل از موعد یاد شده امکان انجام امور فارغ التحصیلی وجود ندارد. قبل از مراجعه نسبت به مطالعه راهنمای دانش آموختگان یا دانشجویان در شرف دانش آموختگی اقدام نمائید.

برای مشاهده اسامی کارشناسان خدمات آموزشی رشته های مختلف اینجا کلیک کنید .

 
 
قابل توجه کلیه دانش آموختگان یا دانشجویان محترم در شرف دانش‌آموختگی ( مقاطع کارشناسی و پائین تر)
 
دانشجو زمانی دانش آموخته ( فارغ التحصیل ) محسوب می شود که تمام واحدهای مصوب رشته خود را گذرانده و نمراتش ثبت قطعی شده باشند.
نکته : ملاک، لیست ارائه دروس نیست. ملاک کارتکس یا همان لیست دروس در سیستم گلستان می باشد که برای هر رشته و هر سال ورود، ممکن است متفاوت باشد. با مراجعه به کارشناس خدمات آموزشیِ رشته‌ی خود، اطلاعات لازم در این خصوص را کسب نمایید.
 
جهت انجام فرایند دانش آموختگی و دریافت مدرک تحصیلی، انجام مراحل زیر لازم و ضروری می باشد:
 
·        تکمیل پرونده دانشجویی با مراجعه به کارشناس خدمات آموزشیِ رشته‌ی مربوطه
·   در صورت کمبود تأییدیه تحصیلی، یک کپی از مدرک دیپلم نظام قدیم یا پیش دانشگاهی و یک کپی از صفحه اول و سوم شناسنامه تهیه و به اداره پست مراجعه شود.
·   کنترل دقیق مشخصات فردی دانشجو ( اعم از نام و نام خانوادگی، نام پدر، تاریخ تولد و محل صدور ) مندرج در کارنامه کلی ( گزارش 100 سیستم گلستان )، مدرک و تاییدیه های دیپلم و پیش دانشگاهی و کارت ملی که دقیقاً باید منطبق با مشخصات شناسنامه باشد.
·        معدل درج شده در مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی باید با تاییدیه های تحصیلی یکی باشد، در غیر اینصورت بایستی جهت رفع مغایرت پس از مراجعه به کارشناس خدمات آموزشیِ رشته‌ی مربوطه، جهت درج توضیحات به اداره آموزش و پرورش منطقه محل تحصیل مراجعه نمایید.
·   دانشجویان فارغ التحصیلی که از وام دانشجویی استفاده نمود‌اند قبل از انجام فرایند دانش‌آموختگی باید وام خود را پرداخت نمایند. جهت پرداخت وام، به امور مالی دانشجویی مراجعه نمایند.
·   کلیه دانشجویان مقطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته  که بیش از 50 واحد درسی و مقطع کارشناسی، بیش از 105 واحد درسی گذرانده اند، فقط در روزهای زوج جهت بررسی پرونده به کارشناس رشته مربوطه مراجعه نمایند.
 

 
مدارک لازم جهت تسویه حساب
1-    کارت دانشجویی (در صورتی که دانشجو در طول تحصیل تغییر رشته یا تغییر مشخصات داده یا انتقالی گرفته است کارت دانشجویی قبلی خود را نیز باید تحویل دهد)
2-  6 قطعه عکس ۴*۳ درون پاکت مخصوص عکس( تمام رخ و پشت نویسی شده،  با کمترین تغییرات و واضح ، خانمها با حجاب کامل و آقایان با پوشش و وضعیت مناسب، ضمناً عکس باید حتما در سال جاری گرفته شده و با عکس روی سیستم گلستان متفاوت باشد)
3-    تأییدیه تحصیلی دوره پیش دانشگاهی ( یا دیپلم نظام قدیم )
4-     دو سری کپی از مدارک ذیل (نیاز به کپی برابر اصل کردن نمی باشد):
 
·        تمام صفحات شناسنامه (حتماً روی برگه A5  و صفحه توضیحات شناسنامه نیز حتی اگر توضیحی ندارد حتماً کپی گرفته شود )
·        کارت ملی( پشت و رو و حتماً روی برگه A5 )
·    گواهینامه پایان دوره متوسطه/ دیپلم نظام قدیم  ( کپی پر رنگ باشد به نحوی که حتماً مهر های روی عکس و امضاها کاملاً واضح باشد )
·        گواهینامه پایان دوره پیش دانشگاهی ( کپی پر رنگ باشد به نحوی که حتماً مهر های روی عکس و امضاها کاملاً واضح باشد )
·    کپی مدرک کاردانی یا کارشناسی و تاییدیه آنها در صورتی که دانشجو قبلا مدرک کاردانی یا کارشناسی گرفته است ( کپی پر رنگ باشد به نحوی که حتماً مهر های روی عکس و امضاها کاملاً واضح باشد )
·        تصویر کارت پایان خدمت همراه با اصل کارت، معافیت تحصیلی مقطع بالاتر و یا نامه اشتغال به خدمت (برای آقایان) 
 
5-    اصل ریز نمرات کامل و تایید شده پیش دانشگاهی، دیپلم، کاردانی
6-     یک عدد تمبر۱۰۰۰تومانی از بانک ملی درون پاکت مخصوص عکس
7-    واریز دو فقره فیش بانکی به مبلغ 12000 ریال به شماره حساب 2178609001007 سیبا بانک ملی شعبه بنفشه تهران
دانشجویان محترم هنگام مراجعه باید اصل شناسنامه ، کارت ملی و مدارک دوره متوسطه و پیش دانشگاهی یا دیپلم نظام قدیم و کاردانی یا کارشناسی قبلی خود را به همراه داشته باشند.
·   دانشجویان در صورتی که اصل گواهینامه متوسطه و پیش دانشگاهی خود را دریافت نکرده اند باید به مدرسه مربوطه مراجعه نمایند. این مدارک به دانشجویان پسر در صورتی تحویل داده می‌شود که کارت پایان خدمت یا معافیت و یا کارت دانشجویی تمدید شده همراه داشته باشند. لذا قبل از مراجعه به مدارس نسبت به تمدید کارت دانشجویی اقدام گردد.
 
تسویه حساب دانشجویان فارغ التحصیل فقط در روزهای زوجصورت می پذیرد. دانشجو باید قبل از مراجعه به دانشگاه جهت تسویه حساب حتماً با کارشناس مربوطه هماهنگ کند. ضمناً دانشجویان می بایست بعد از فارغ التحصیلی به کارشناس اطلاع داده و سریعاً جهت تسویه حساب مراجعه نمایند.

 
گواهی موقت و دانشنامه
1-    دریافت گواهی موقت پایان تحصیلات و یا تشکیل پرونده، فقط با حضور شخص دانشجو و یا وکیل قانونی وی با ارائه وکالت محضری امکان پذیر می باشد.
2-   دانش آموختگان برای دریافت اصل دانشنامه می بایست اصل گواهی موقت خود را به همراه داشته باشند.
3- صدور دانشنامه پایان تحصیلات برای اتباع غیر ایرانی، توسط اداره کل خدمات آموزشی دانشگاه صورت می گیرد. بنابراین پرونده تحصیلی دانشجویان غیر ایرانی پس از اتمام تحصیلات و تسویه حساب، باید هر چه سریعتر (به منظور منقضی نشدن تاریخ اعتبار مدارک اقامت) به اداره کل خدمات آموزشی ارسال گردد.
4-   جهت تکمیل پرونده دانشجویان غیر ایرانی، علاوه بر کلیه مدارک داخل پرونده ، تصویر برابر اصل گذرنامه تحصیلی و ویزای تحصیلی یا کارت اقامت یا کارت خانوار معتبر الزامی است.
5-   دانشنامه کلیه مقاطع تحصیلی، صرفا توسط اداره کل خدمات آموزشی و با امضای رئیس محترم دانشگاه و معاون محترم آموزشی صادر می شود.
6-   پس از صدور گواهی موقت، پرونده های دانشجویان مطابق دستور العمل های ارسالی آماده و به  اداره کل خدمات آموزشی ارسال می گردد.
7- دانشنامه دانش آموختگان در کلیه مقاطع پس از صدور به مرکز محل تحصیل دانشجو ارسال می شود.
 
 
 
امتیاز دهی