اخبار
 
بانوی پیشکسوت و فرهیخته نمونه سال 96 : تحصیل علم و دانش پیمودن مسیرقرب الهی است.
روابط عمومی دانشگاه پیام نور شیراز در گفتگویی کوتاه با پیشکسوت و فرهیخته نمونه سال 96 به زوایای بیشتری از زندگی وی پرداخت تا بدین وسیله الگویی مناسب از ایمان ، صبر ، عشق به تحصیل و امید به زندگی را در جوانان و بویژه دانشجویان بوجود آورد.
لطفا خودتان را معرفی کنید ؟
اختر طرفی نژاد متولد 1317 در شهر شیراز و دارادی 3 فرزند ( فرزند پسر دانشجوی فوق لیسانس علوم سیاسی ) (فرزندان دختر فارغ التحصیل رشته های کارشناسی ارشد الهیات و مدیریت اجرایی) می باشم . بعد از اخذ دیپلم در رشته پرستاری پذیرفته شدم اما به دلیل متاهل بودن و همچنین اهمیت تربیت فرزند ، علی رغم میل باطنی از ادامه تحصیل منصرف شدم ، اما بعد از پایان تحصیلات فرزندانم به دلیل علاقه شدید به ادامه تحصیل در کنکور شرکت کردم و هم اکنون با گذراندن 116 واحد درسی در رشته فقه و مبانی حقوق دانشگاه پیام نور شیراز مشغول به تحصیل می باشم .
در حال حاضر چه تصمیم جدی برای زندگی خود دارید ؟
در حال حاضر فقط به ادامه تحصیل و رسیدن به مدارج عالی فکر می کنم و تا آنجا که خداوند یاری کند در زمینه فقه و مبانی حقوق مطالعه و تحقیق خواهم کرد .
از شغل ،حرفه و فعالیت های خود بگویید ؟ 
بنده کارمند رسمی و بازنشسته فرمانداری شیراز و همچنین اداره آموزش و پرورش شیراز می باشم و هم اکنون نیز به عنوان موسس یکی از دبیرستان های غیر دولتی دخترانه شیراز مشغول به غعالیت هستم .همچنین در سال 96 به عنوان پیشکسوت و فرهیخته نمونه استان فارس انتخاب شدم .
آیا به کارهای هنری نیز علاقه دارید ؟ 
بنده دارای دیپلم خیاطی هستم و در طول روز اوقاتی را صرف خیاطی و گل سازی می کنم .
برای شما دانشجو بودن چگونه است؟
من به درس خواندن علاقه زیادی دارم . وقتی علاقه وجود دارد، وقتی عشق وجود دارد ، هیچ مسیری سخت نیست و بودن در کنار دانشجویان نعمتی است که اشتیاق من را به زندگی دو چندان می کند .
به چه دلیل رشته فقه و مبانی دانشگاه پیام نور شیراز را انتخاب کرده اید؟
بدلیل اینکه از دانشگاه پیام نور شناخت کافی داشتم و این دانشگاه شرایط تحصیل را برایم آسان تر می کرد و علاقه بسیار زیادی به رشته فقه و مبانی داشتم.
از مسئولان دانشگاه چه درخواستی دارید؟
از مسئولین تقاضا دارم بستر های لازم جهت شناخت ، رشد و تقویت هر چه بیشتر استعداد ها و توانمندیهای جوانان تلاش کنند.
چه آرزویی دارید؟
رسیدن به مدارج عالی و اینکه تمام فرزندان ایران زمین با توکل به خداوند متعال و با تلاش و پشتکار به اهداف و خواسته های قلبی خود برسند.
مهمترین توصیه ای که به جوانان دارید ؟
هدف خود را قرب الهی قرار دهند و با توکل و امید زندگی کنند و خود را آغشته به هدفهای پوچ نکنند و ارزش وجودی خود را قدرنهند و به تحصیل و تهذیب نفس بپردازند و بدانند که فرصت ها همانند ابر در گذر هستند .
بهترین دعا ؟
سلامتی و عاقبت به خیری 
بهترین و بدترین ویژگی درانسان چیست؟ 
بهترین ویژگی امیدواری ، انگیزه و خوشرفتاری و بدترین ویژگی نا امیدی ، عدم انگیزه و بدخلقی 
سخن آخر ؟؟
زندگی راه بازگشت ندارد ، مسیر زندگی را درست انتخاب کنیم و همیشه در راه خدا گام برداریم.
این بهترین مسیر زندگی است.
 
 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر