اخبار
1398/7/17 چهارشنبه
حضور گسترده دانشگاهيان پيام نور فارس در آيين بازگشايي دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي استان فارس در شيراز
حضور گسترده دانشگاهيان پيام نور فارس در آيين بازگشايي دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي استان فارس در شيراز

.

آيين بازگشايي دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي استان فارس صبح امروز در شيراز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي دانشگاه پيام نور استان فارس،در اين آيين كه با حضور استاندار فارس، روساي دانشگاه ها و مراكز آموزش عالي استان برگزار شده بود، دكتر صيف رئيس دانشگاه پيام نور استان ،معاون و مديران ستادي، رئيس دانشگاه پيام نور شيراز و جمع كثيري از دانشجويان دانشگاه پيام نور شيراز حضور داشتند.
استاندار فارس : رسالت دانشگاه و دانشجويان در عبور كشور از تنگناهاي كنوني حائز اهميت است
استاندار فارس در آيين بازگشايي دانشگاه هاي استان ضمن تبريك به دانشجوياني كه وارد مرحله جديدي از زندگي علمي و اجتماعي خود شده اند، انتخاب استان فارس و شهر و دانشگاه شيراز براي تحصيل را انتخابي احسن توصيف كرد و افزود: شما استاني را برگزيده ايد كه مركز اين استان سومين حرم اهل بيت (ع) و هر گوشه از آن خواستگاه علما ، فقها، فلاسفه، ادبا و اطبا حاذقي است كه شناسنامه فرهنگي، هنري، علمي و ادبي كشور اسلامي ما محسوب مي شوند.
رحيمي با اشاره به اين فرمايش رهبر معظم انقلاب كه دانشگاه شيراز را دارالعلمي در دارالعلم دانسته اند ، اين توصيف معظم له بيانگر جايگاه والاي اين دانشگاه است ، عنوان كرد: همانگونه كه تحصيل در اين دانشگاه براي دانشجويان آن موجب افتخار است ما نيز به ميزباني فرزندان و آينده سازان كشور افتخار مي كنيم.
نماينده عالي دولت در استان فارس با اشاره به اهميت جايگاه و رسالت دانشگاه و دانشجو اظهار كرد: بي ترديد دانشجويان عزيز خود را براي يك تغيير و حركت رو به جلو و متفاوت آماده كرده و به اين امر آگاه هستند كه نام دانشجو به معناي فردي در جستجوي علم دانش است كه اين معنا تحقيق و پژوهش را نيز در پي دارد.
رحيمي، علم آموزي، خلاقيت، نوآوري و كارآفريني را از وظايف دانشجويان برشمرد و تاكيد كرد: دانشگاه ها بايد بستر مناسب را جهت تحقق اين وظايف فراهم كنند.
استاندار فارس در بخش ديگري از سخنان خود با تاكيد بر اهميت فعاليت تشكل هاي دانشجويي در حوزه هاي مختلف فرهنگي ، اجتماعي ، صنفي و... خاطرنشان كرد: حضور جوانان در اين تشكل ها و آموختن گفتگو ، انتقاد ، نقد پذيري ، كسب تجربه و آزمون و خطا در راستاي فعاليت هاي گروهي نياز امروز جامعه است.
وي از مسئولان دانشگاه خواست اجازه دهند دانشجويان آزادانه حرفشان را بزنند و نظراتشان را بيان چرا كه بي شك هزينه آزمون و خطا در جامعه كوچكي همچون دانشگاه بسيار كمتر از جامعه اصلي خواهد بود و دانشجويان با اين تجاربي كهن كسب مي كنند مي توانند از تكرار خطاهاي خود در آينده جلوگيري كنند.
دكتر رحيمي از متوليان دانشگاه ها خواست دانشجويان را همچون فرزندان خود بدانند و با نصيحت ، اندرز و راهنمايي دلسوزانه نقاط ضعف آنها را بازگو كرده و راه درست را نشان دهند.
وي همچنين تاكيد كرد: فعاليت تشكل هاي دانشجويي بايد در چارچوب قانون انجام شود.
استاندار فارس با بيان اينكه دانشگاه ها بايد به صنعت كمك كرده و مسئله محور و پژوهش محور باشند، تصريح كرد: دانشجويان با تكيه بر روش هاي علمي بايد به دنبال رفع مشكلات جامعه در حوزه هاي مختلف از جمله آسيب هاي اجتماعي ، كمبود منابع آب، توسعه صنعت و... باشند.
وي گفت: دستگاه هاي اجرايي نيز از نظرات عالمانه دانشجويان و اساتيد دانشگاه ها استقبال مي كنند.
دكتر رحيمي ابراز اميداوراي كرد با همراهي دانشگاهيان شاهد حركت استان در مسير پيشرفت و توسعه باشيم.

 

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ