اخبار
1401/8/10 سه‌شنبه
رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس:
پذیرش بیش از ۱۰ هزار دانشجو در دانشگاه پیام نور استان فارس

.

در ورودی مهرماه در مقطع کارشناسی ۱۰ هزار ۶۰۰ دانشجوی جدید پذیرفته شدندتاکنون حدود۶۰ درصد آنان مشغول به تحصیل شده اند .

به گزارش سرویس اجتماعی شیرازه ،دکتر محسن جاجرمی زاده رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس در گفتگو با خبرنگار این رسانه گفت:امسال نیز همچون سالهای گذشته، بخش زیادی از داوطلبان ورود به تحصیلات عالیه، دانشگاه پیام نور در 40 شهر در استان فارس را برای تحصیل انتخاب کردند که این امر نشان از اقبال بالای مردم به دانشگاه پیام نور دارد.

وی با بیان اینکه در ورودی مهرماه در مقطع کارشناسی 10 هزار و 600 دانشجوی جدید پذیرفته شدند افزود:  تاکنون حدود 60 درصد آنان مشغول به تحصیل شده اند. در مقطع کارشناسی ارشد نیز از هزار و 300 نفر دانشجوی جدید، 865 دانشجو در 7 مرکز مجری دوره تحصیلات تکمیلی تحصیل خود را آغاز نموده اند.

جاجرمی زاده با بیان اینکه در مقطع دکترای تخصصی  نیز 10 نفر دانشجوی جدید در 4 رشته در دانشگاه پیام نور شیراز از مهرماه مشغول به تحصیل شده اند تصریح کرد:این دانشگاه به دليل بومي گزيني و توسعه در مناطق كم برخوردار، ميزبان جمع زيادي از دانشجويان در سراسر كشور خصوصاً در مناطق محروم است.

 رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس با  اشاره به اینکه دانشجويان دانشگاه پيام نور از اقشار متوسط به پايين جامعه هستند اظهار کرد:میزان سواد بالای فارغ التحصیلان دانشگاه پیام نور  در آمار بالاي قبولي دانش آموختگان مقطع كارشناسي دانشگاه پيام نور در آزمون هاي ورودي مقطع كارشناسي ارشد و دكتري قابل مشاهده است.

وی در ادامه افزود:سهم بسزايي از ميزان پذيرفته شدگان آزمون هاي و كالت و قضاوت نيز متعلق به فارغ التحصيلان دانشگاه پيام نور است.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه دانشگاه پيام نور به عنوان بزرگترين دانشگاه دولتي، مزاياي ويژه اي را براي تحصيل داوطلبان ايجاد كرده است اضافه کرد: از مزایای این دانشگاه مي توان به امكان اخذ مدرك كارشناسي در مدت زمان 3سال، برگزاري كلاسهاي نيمه حضوري، كمترين شهريه در بين دانشگاه هاي شهريه اي ، امكان انتخاب شهر محل سكونت به عنوان محل آزمون پاياني، آزمون هاي استاندارد ،تسهيل در مهمان به ساير مراكز وواحدها، امكان تغيير رشته وهمچنين شرايط ويژه براي شاغلين اشاره كرد.
 

 
امتیاز دهی
 
 

نسخه قابل چاپ
بيشتر